Benedyktyni z Tyńca promują audiobooka Biblii. Oferta dla tych, którzy nie mieli czasu na czytanie

Pisma Święte do słuchania za darmo. Wystarczy dostęp do internetu. Z taką inicjatywą wyszli Benedyktyni tynieccy, którzy na swojej stronie internetowej zamieścili pliki mp3 z nagraniami Starego i Nowego Testamentu.

Ma to być ciekawa promocja czytelnictwa dla tych, którzy do tej pory nie mieli czasu na czytanie Pisma Świętego. Wszystkie pliki Biblii można ściągać i korzystać w wersji bardziej moblinej - rekomenduje na swoim facebookowym profilu ojciec Leon Knabit OSB. "Biblii Tysiąclecia" można słuchać bezpośrednio w serwisie lub ściągnąć ją sobie za darmo w formacie mp3.

- Często uważa się, że jest to lektura zbyt trudna, niezrozumiała dla przeciętnego człowieka, lepiej przeznaczyć czas na inne, "bardziej pożyteczne" rzeczy i zajęcia. Zawsze znajdzie się coś pilniejszego, a efekt jest taki, że coraz mniej znamy Pismo Święte, jest ono dla nas coraz dalsze i bardziej obce" - czytamy na stronie internetowej Benedyktynów tynieckich.

Serwis biblijny wzbogacono dodatkowo o cykl artykułów wyjaśniających najtrudniejsze fragmenty Pisma Świętego, zapis internetowego kursu czytania Biblii oraz wykłady audio dotyczące między innymi interpretacji Starego i Nowego Testamentu.

TOK FM PREMIUM