Do 8 stopni - to będzie wyjątkowo ciepły tydzień [MAPY]

Czeka nas wyjątkowo - jak na zimę - ciepły tydzień. Najcieplejsza będzie środa - temperatura wyniesie od 6 stopni na wybrzeżu do 8 na południu kraju. Pozostałe dni również zapowiadają się ciepło, załamanie pogody czeka nas dopiero w piątek.

Aktualna pogoda i mapy - na Pogoda.gazeta.pl >>>

Jak informuje IMGW w najbliższych dniach prawie cała Europa będzie w zasięgu niżów, tylko Półwysep Iberyjski i rejon Morza Czarnego obejmować będą wyże. Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego, z południa na północ przemieszczać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego, napłynie za nim ciepłe, ale nieco wilgotniejsze powietrze polarnomorskie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i południu okresowo duże i tam lokalnie wystąpią opady deszczu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie kraju, do 3-5 stopni na przeważającym obszarze. Na południu kraju, lokalnie możliwy wzrost temperatury do ok. 7 stopni - podaje IMGW. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach i nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty z kierunków południowych. W górach w partiach szczytowych, wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże, przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, a w rejonach górskich także i śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze 0-2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresowo nad morzem i w górach dość silny.

We wtorek nadal sporo chmur. Okresowo opady deszczu. Temperatura maksymalna: 2-3 stopnie na krańcach północno-wschodnich i wschodnich do 5-6 stopni na zachodzie, nad morzem i lokalnie w rejonach podgórskich. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu i w górach dość silny i porywisty z kierunków południowych. Wiatr w porywach na Pomorzu do 65 km/h, a nad morzem oraz w partiach szczytowych gór do 70 km/h a nawet do 90 km/h.

W środę nadal większe zachmurzenie, ale cieplej: 7-8 stopni w Małopolsce, Wielkopolsce, na Śląsku i Dolnym Śląsku, do 7 w Warszawie, 6 stopni na północy kraju. Ciepła noc ze środy na czwartek.

W czwartek na przeważającym obszarze kraju 5-6 stopni, na Podkarpaciu - deszcz. W piątek spadek temperatury i opady prawie w całym kraju. W sobotę znów poprawa pogody.

Wlk. Brytania: Sztormy i wichury - 50 tysięcy domów bez prądu [ZDJĘCIA]>>

TOK FM PREMIUM