Czapka kpt. Wrony, chopper z USA, koncerty: Co nas czeka na XX Finale WOŚP

Czapka kpt. Tadeusza Wrony, bilety na finał Euro 2012 - jubileuszowy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra z pompą. A dokładniej z pompą insulinową - zakup tego sprzętu to jeden z celów kwesty. Pieniądze pójdą też na urządzenia do ratowania życia wcześniaków. Przed niedzielnym finałem Jurek Owsiak prezentował najciekawsze aukcje Orkiestry - w tym amerykański chopper ze znanej z Discovery pracowni Paul Jr. Designs. Konstruktor stworzył motocykl specjalnie dla WOŚP.

Chciałbyś bilety na Euro? Możesz je kupić na aukcjach WOŚP!

Na konferencji kilka dni przed jubileuszowym 20 finałem Orkiestry Owsiak tryskał energią, jakby przeprowadzał pierwszy, a nie jubileuszowy dwudziesty finał. - Robimy finał nowocześnie, w kraju targanym dyskusjami na swój własny temat my robimy rzecz zawodową, gramy wszyscy - mówił, prezentując najciekawsze przedmioty wystawione w tym roku na aukcjach WOŚP.

A jest ich sporo: gitara Republiki, Porsche Cayenne, na którym rekord prędkości pobił Adam Małysz, koszulka Realu Madryt z autografem Cristiano Ronaldo czy tradycyjne karty telefoniczne - to tylko kilka z setek aukcji, które już trwają, a zarządzający nimi portal Allegro poinformował na konferencji, że ich suma już przekroczyła 651 tys. zł.

Czapka kpt. Wrony, bilety na Euro, rejs okrętem wojennym...

Na aukcjach Orkiestry można też wygrać m.in. czapkę kpt. Tadeusza Wrony , w której podchodził do zakończonego sukcesem lądowania Boeingiem bez podwozia na Okęciu. Do wylicytowania jest też rejs żaglowcem "Dar Młodzieży" i fregatą rakietową Marynarki Wojennej, dywan, po którym chodził w Warszawie Władimir Putin czy lot samolotem akrobatycznym. A także m.in. bilet na mecz otwarcia Euro 2012 w Warszawie i na finał w Kijowie. - Polska zagra z Niemcami - zapowiedział poważnie Owsiak.

Film o WOŚP: na początku było jedno studio...

Szef WOŚP zaprezentował też zwiastun filmu podsumowującego 20 lat Wielkiej Orkiestry. Jak wyglądał Finał z 1993 roku? Siermiężna scena w studiu TV, scenografia sprzed 20 lat i...ta sama, pełna zapału i spontanicznej energii twarz Owsiaka. W wywiadach twórcy i osoby związane z Orkiestrą - m.in. reżyser telewizyjny i producent Walter Chełstowski Agata Młynarska oraz sam Owsiak - podkreślają, że zaskoczyła ich ilość pieniędzy, którą udało się wówczas zebrać. Premiera pierwszego filmu dziś w TVP.

'Amerykański Chopper' zrobiony specjalnie dla WOŚP przez Paul Jr. Designs

Prawdziwy amerykański chopper. Specjalnie dla Orkiestry

Za to XX Finał będzie robiony z prawdziwym rozmachem. W niedzielę 8 stycznia w całej Polsce pracować będzie - jak podkreślił na konferencji Owsiak - ponad półtora tysiąca sztabów. Do tego dochodzą sztaby zagraniczne i aukcje internetowe. A najbardziej chyba efektowny przedmiot wystawiony na aukcję szef Orkiestry osobiście zaprezentował dziś w Warszawie. To zbudowany specjalnie dla WOŚP przez amerykańską firmę Paul Jr. Designs, znaną z emitowanego m.in. na kanale Discovery programu "American Chopper" potężny motocykl typu "chopper". Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość używać przez cały rok - potem motocykl zostanie wystawiony na kolejną aukcję - w XXI Finale WOŚP. Jego jedyną wadą jest brak homologacji na Europę - zwycięzca nie będzie mógł nim więc jeździć po zwykłych ulicach.

Setki koncertów, tysiące wolontariuszy, ponad 1500 sztabów

Nie tylko tysiące aukcji mają jednak przyciągnąć Polaków do Orkiestry. W całej Polsce odbędzie się - według słów Owsiaka - ponad 500 koncertów. Kwestować będzie 120 tys. wolontariuszy w ponad 1500 sztabach w Polsce i na świecie. Pieniądze na sprzęt do ratowania wcześniaków i pompy insulinowe będą też zbierane na kilkudziesięciu imprezach zamkniętych. W dniu Finału zlicytowane będą też tradycyjne Złote Serduszka i karty telefoniczne. Punktem kulminacyjnym Finału tradycyjnie będzie "Światełko do Nieba", czyli widowiskowe pokazy sztucznych ogni.

Radio TOK FM wspiera WOŚP. Chcesz przeczytać serwis w radiu?

Radio TOK FM ponownie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy . Można wylicytować przygotowanie i przeczytanie serwisu w radiu. Aukcja pod hasłem "Występ w Radiu. Przeczytaj Informacje Radia TOK FM" trwa w serwisie Allegro.pl . Zgromadzone w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na tegoroczny XX Finał WOŚP.

Zwycięzca aukcji z pomocą dziennikarza Radia TOK FM przygotuje i przeczyta na antenie autorski radiowy serwis informacyjny, który potrwa około 5 minut. Będzie go można usłyszeć we wszystkich 10 miastach nadawania stacji, a także na całym świecie za pośrednictwem internetu. Gość w ekipie Radia TOK FM pozna też szczegóły tworzenia programu stacji i weźmie udział w wycieczce po radiu.

Zobacz, co Tusk przekaże na aukcję WOŚP?

100 najlepszych zdjęć roku agencji Reuters [NIESAMOWITE FOTO] >>

TOK FM PREMIUM