"Staruch" i inni w pielgrzymce patriotycznej na Jasnej Górze [FOTO]

Kilkuset piłkarskich kibiców, wielu z żonami i dziećmi, uczestniczyło na Jasnej Górze w IV Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców. Fani Legii święcili m.in. szaliki z napisami: "Witamy w piekle". Był też transparent z krzyżem celtyckim - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

- Kiedy cztery lata temu zaczynaliśmy, była nas garstka, na niewielu stadionach pojawiały się patriotyczne inicjatywy. Dziś jest nas coraz więcej, a patriotyzm na stadionach to już lawina, której nikt już nie zatrzyma. Modlimy się dzisiaj w różnobarwnych szalikach, ale nie tęczowych, modlimy się w barwach narodowych, modlimy się za naszą Ojczyznę - mówił w klasztorze organizator pielgrzymki salezjanin ks. Jarosław Wąsowicz.

Staruch wchodzi na salę sądową. Okrzyki: "Trzymaj się Piotrek!"

Tomasz Stala, szef klubu kibiców Rakowa Częstochowa, podkreślał, że spotykanie się na Jasnej Górze ma m.in. zadać kłam utożsamianiu kibica z kibolem.

Do Częstochowy przyjechał nieformalny lider zwolenników Legii Warszawa Piotr S., "Staruch". W grudniu sąd skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu za pobicie kibica Polonii.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" .

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM