Wspólnie zaplanowali samobójstwo w sieci

Ona miała 15 lat, on był o 20 lat starszy. Poznali się na portalu dla samobójców i wspólnie odebrali sobie życie - wstrząsającą historię opisuje ?Rzeczpospolita?.

Kilka dni temu w lesie na warszawskich Bielanach przechodzień znalazł ciała dwóch osób: młodej dziewczyny i starszego od niej mężczyzny. Wisiały obok siebie przy słupie energetycznym. Policja ustaliła, że ofiarami są 15-letnia uczennica pobliskiego gimnazjum oraz 36-letni Sebastian z warszawskiego Ursynowa. Początkowo policja przypuszczała, że mężczyzna zamordował nastolatkę, a potem sam popełnił samobójstwo. Jednak przy zwłokach dziewczyny znaleziono jej wyliczenia wysokości, z jakiej trzeba skoczyć z linami na szyi, by doszło do złamania kręgosłupa.

W trakcie śledztwa okazało się, że obydwoje poznali się na portalu dla samobójców. Dziewczyna korzystała z sieci w kawiarence internetowej. Jej właściciel zauważył z jakich stron korzysta nastolatka i prosił, by przyszła z rodzicami. Od tego czasu dziewczyna nie pojawiła się w kawiarence.

- Sebastian raz pokazał mi film o zbiorowym samobójstwie - wspomina brat mężczyzny. - Odebrałem, to jako żart.

- Obydwoje wchodzili na strony dotyczące samobójstw i śmierci - mówi "Rz" funkcjonariusz warszawskiej policji. Policja ustaliła, że dziewczyna co najmniej raz odwiedziła mężczyznę w jego mieszkaniu. \

Jak podaje dziennik, w ubiegłym roku policja zanotowała 5124 próby samobójcze. Funkcjonariusze cały czas monitorują strony internetowe dotyczące samobójstw. Większość informacji o rzekomej śmierci okazało się żartami.

DOSTĘP PREMIUM