Gen. Parulski straci stanowisko? Dziś posiedzenie komisji sprawiedliwości z udziałem Seremeta

Dziś na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformuje jaką decyzję podjął w sprawie dalszej współpracy z szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofem Parulskim.

Prokurator Generalny weźmie udział w posiedzeniu dotyczącej reformy prokuratury - poinformował szef komisji Ryszard Kalisz. Poseł SLD wyjaśnił, że przedmiotem dyskusji będą głównie sprawy przeorganizowania pracy prokuratury, a nie wątki dotyczące próby samobójczej pułkownika Mikołaja Przybyła. Wiadomo, że na posiedzeniu komisji Seremet ma poinformował o decyzji ws. gen. Krzysztofa Parulskiego.

Prokurator Generalny został zaproszony na komisję sprawiedliwości po tym jak postrzelił się pułkownik Mikołaj Przybył. Prokurator strzelił do siebie w przerwie konferencji, na której krytykował między innymi pomysł połączenia prokuratury cywilnej z wojskową oraz zarzucał mediom nagonkę na prokuratorów, którzy w Poznaniu prowadzą sprawy związane z korupcją w armii.

Część jego tez poparł potem publicznie, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej generał Parulski. Wywołało to poważny konflikt z jego przełożonym - Andrzejem Seremetem. Z szefami prokuratur rozmawiał już prezydent. Seremet spotkał się także z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem.

W miniony czwartek Parulski wydał oświadczenie w którym napisał, że po ostatnich wydarzeniach w Poznaniu wykreowano sztuczny konflikt między nim a Seremetem.

Prawo przewiduje, że do zmiany na stanowisku szefa NPW, której dokonuje prezydent, wymagany jest wniosek Prokuratora Generalnego, złożony w porozumieniu z szefem MON.

Prokurator wojskowy postrzelił się podczas konferencji prasowej >>

TOK FM PREMIUM