Związkowcy zapowiadają protesty podczas Euro 2012. "Sielanka się skończyła"

PRZEGLĄD PRASY. Rząd Tuska czeka gorąca wiosna - ostrzega "Rzeczpospolita". Związkowcy zapowiadają wniosek o referendum w sprawie planu podwyższenia wieku emerytalnego i demonstracje podczas Euro.

Gazeta przypomina, że realizacja zapowiedzi z expose premiera Donalda Tuska spotyka się z coraz większym oporem społecznym. Przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego protestują m.in. pielęgniarki, przeciwko podatkowi od kopalin - górnicy. Strażacy, celnicy i funkcjonariusze służby więziennej domagają się podwyżek - takich jak obiecano w expose policjantom i żołnierzom.

Związkowcy eskalację swoich działań zapowiadają na wiosnę. - Sielanka się skończyła - mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

- Ludzie są wściekli na premiera. Rząd nie chce z nami prowadzić dialogu. Ta wiosna spokojna nie będzie - dodaje Duda. Przedstawiciele OPZZ, NSZZ "Solidarność" oraz Forum Związków Zawodowych zapowiadają, że wyślą list do prezesa UEFA Michela Platiniego, w którym poinformują go, "że przed i podczas Euro 2012 w Polsce spokojnie nie będzie".

STOP 5 dzielnych kapitanów. Nie każdy jest tchórzem >>

TOK FM PREMIUM