MON: do końca tygodnia decyzja ws. szefa wojskowej prokuratury

Jest szansa na to, że do końca tygodnia zapadnie w MON decyzja co do zmiany na stanowisku szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. O tym decyduje prezydent, ale zmianę musi poprzeć minister obrony.

- Tomasz Siemoniak spotkał się dzisiaj z kandydatem na to stanowisko płk. Jerzym Artymiakiem - poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta. - Rozmawiano przede wszystkim o modelu i przyszłości prokuratury wojskowej - dodał.

- Ważną kwestią jest to, czy Naczelny Prokurator Wojskowy powinien być jednocześnie zastępcą Prokuratora Generalnego w cywilnej prokuraturze. Jednym z pomysłów jest wcielenie wojskowych śledczych do prokuratury cywilnej i wyodrębnienie tam wydziału wojskowego - wyjaśnił Sońta.

Projekt nowego modelu prokuratury wojskowej leży po stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wiadomo, że minister Jarosław Gowin jest za przejściem wojskowych śledczych w cywilne struktury prokuratury. Dlatego jeszcze w tym tygodniu szef resortu obrony spotka się z ministrem.

Tomasz Siemoniak ma rozmawiać jeszcze w tej sprawie z Andrzejem Seremetem, Prokuratorem Generalnym, który zgłosił kandydaturę płk. Jerzego Artymiaka na stanowisko Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

DOSTĘP PREMIUM