Kolejny atak? Anonymous Polska twierdzą, że ujawnili m.in. hasła dostępu do maili pracowników rządowych

Anonymous Polska ogłosili na Facebooku, że zhakowali kolejne serwisy internetowe. Na swoim profilu zamieścili linki do stron, na których - jak piszą - ujawniają m.in. adresy mailowe wraz z loginami i hasłami dostępu pracowników rządowych oraz fragmenty innych baz danych. O włamaniach napisał na Alert24 nasz czytelnik o nicku ?Leonp?.

"Anonymous to nie tylko grupa dzieciaków. Teraz przekroczyli granice prawa"

"Rozpoczynamy operację ACTA, przygotujcie się na serię ciekawych linków..." - taki komunikat pojawił się tuż przed południem na Facebookowym profilu Anonymous Polska. Zaraz potem na stronie pojawiła się seria linków.

Anonimowi twierdzą, że ujawniają w nich fragmenty prawdziwych baz danych. Mają to być m.in. hasła dostępu do maili pracowników administracji państwowej, w tym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstw i urzędów miast - przed godz. 17 Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że podane hasła były fałszywe .

Wśród plików były także rzekome fragmenty baz danych Gazeta.pl i TVP. Jednak opublikowane w sieci fragmenty kodu przypisywane Gazeta.pl zostały zweryfikowane i na pewno nie pochodzą z żadnej z baz danych portalu.

Anonymous Polska ogłosili, że zhakowali również strony internetowe Platformy Obywatelskiej i PSL, a także Politechniki Krakowskiej czy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Organizacja ujawniła także fragmenty innych baz internetowych.

Ma to być tylko część wcześniej zapowiadanej akcji: "OP ACTA - FAZA CZWARTA! 24-25.01.12". "Lulz, to nie jest nasz wspomniany 'as' z rękawa - zaledwie przedsmak. Rząd ma jeszcze okazję się wycofać z ACTA" - ten komunikat pojawił się na polskim profilu Anonymous już po publikacji danych.

Włamanie! Skandal! Burza komentarzy po atakach Anonymous [WIDEO]>>

 

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

TOK FM PREMIUM