Centrum Informacyjne Rządu: Hasła podane przez Anonymous są fałszywe

Dziś przed południem grupa Anonymous Polska ujawniła rzekome hasła do maili pracowników organizacji rządowych. Biuro Informacyjne Rządu informuje jednak, że podane przez ?Anonimowych? hasła są fałszywe.

Przed południem na stronach Anonymous Polska na Facebooku pojawiły się linki , które, jak twierdzili "Anonimowi" zawierały maile i loginy pracowników organizacji publicznych, loginy administratorów stron internetowych PSL i PO, a także... Politechniki Krakowskiej . Grupa hakerów protestuje w ten sposób przeciwko planom wprowadzenia w Polsce umowy ACTA.

Rząd zaprzecza jednak, by podane hasła były prawdziwe. - Po analizie zamieszczonych dzisiaj w internecie przez grupę Anonymous Polska danych zawierających m.in. loginy i hasła dostępu pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stwierdzono, że podane hasła nie są hasłami do służbowych skrzynek mailowych tych pracowników - poinformowało nas Centrum Informacyjne Rządu.

Wśród plików były także rzekome fragmenty baz danych Gazeta.pl i TVP. Jednak opublikowane w sieci fragmenty kodu przypisywane Gazeta.pl zostały zweryfikowane i na pewno nie pochodzą z żadnej z baz danych portalu.

"Anonimowi" twierdzą, że ujawnienie rzekomych haseł ma to być częścią wcześniej zapowiadanej akcji: "OP ACTA - FAZA CZWARTA! 24-25.01.12". "Lulz, to nie jest nasz wspomniany 'as' z rękawa - zaledwie przedsmak. Rząd ma jeszcze okazję się wycofać z ACTA" - ten komunikat pojawił się na polskim profilu Anonymous już po publikacji danych.

"Anonymous to nie tylko grupa dzieciaków. Teraz przekroczyli granice prawa"

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

TOK FM PREMIUM