Piotr Kraśko szefem Wiadomości TVP. Trzecia zmiana w ciągu roku

Piotr Kraśko został szefem "Wiadomości" w TVP1. Zastąpi na tym stanowisku Karola Małcużyńskiego, który pełnił obowiązki szefa redakcji. O zmianach w jednym z najważniejszych programów telewizyjnych poinformowała "Rzeczpospolita". Wiadomość potwierdziła już Telewizja Polska.

Karuzela na kierowniczym stanowisku sztandarowego programu informacyjnego telewizyjnej "jedynki" trwa.

Kraśko obejmie kierownictwo wiadomości od jutra. Program nie miał swojego szefa po tym, jak w listopadzie ze stanowiska odeszła Małgorzata Wyszyńska ( wyrzucona z TVP dwa tygodnie temu ). Złożyła ona wówczas rezygnację z tej funkcji w geście solidarności z Iwoną Schymallą, dyrektor telewizyjnej Jedynki, która została zdymisjonowana.

Wyszyńską na stanowisku zastąpił wówczas jako p.o. Karol Małcużyński, który w lipcu 2010 roku został kierownikiem działu zagranicznego Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP.

Kraśko w Telewizji Polskiej pracuje od 1993 roku. Przez 10 lat pracował w Redakcji Publicystyki Kulturalnej i Oprawie TVP1. Był korespondentem TVP w Brukseli (2003), Rzymie (2004-2005) i Waszyngtonie (2005-2008). Od wielu lat jest związany z redakcją "Wiadomości" TVP1, od 2004 r. jako reporter, a od 2008 r. prezenter głównego wydania tego programu. Jest laureatem nagrody "Wiktora" w kategorii "Najlepszy prezenter".

"Wiadomości" nadawane w TVP1 o godz. 19.30 są najpopularniejszym programem informacyjnym w Polsce. W 2011 roku oglądało je średnio 3,9 mln widzów (o ok. 400 tys. mniej niż w 2010 roku).

Zobacz nowe studio "Wiadomości" TVP. Kraśko: Przysparza radości!

DOSTĘP PREMIUM