Oszuści żerują na zaginięciu Magdy z Sosnowca

Fundacja Itaka dostała anonimowe zgłoszenie o tym, że w Łodzi ktoś podszywa się pod tę organizację i zbiera pieniądze na nagrodę za pomoc w odnalezieniu małej Magdy. - Oszust lub oszuści mają chodzić po domach i zbierać pieniądze do puszek używając prawdopodobnie naszego logotypu - mówi Monika Sternik z Itaki.

O rzekomych oszustach grasujących w Łodzi powiadomiono już policję. - Jeżeli ktoś wprowadza inną osobę w błąd, aby wyłudzić pieniądze, to mamy do czynienia z oszustwem. Grozi za to do ośmiu lat więzienia - mówi Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Fundacja Itaka uczula, że nigdy nie angażuje się w zbiórkę pieniędzy na nagrodę za pomoc w odnalezieniu zaginionych. - Jeżeli ktoś napotka na takie osoby niech od razu wzywa policję - apeluje Monika Sternik.

Za pomoc w odnalezieniu dziecka wyznaczono 160 tys. zł nagrody.

Półroczna Magda zaginęła tydzień temu w Sosnowcu. Matka dziewczynki, być może w wyniku uderzenia, straciła przytomność, a gdy się ocknęła, dziecka nie było w wózku. Kobieta zeznała, że podczas spaceru z córką miała wrażenia, że szedł za nimi wysoki mężczyzna. Ale do tej pory policji nie udało się go znaleźć.

"Jeśli oddasz dziecko, wybawimy cię od kary!" Dramatyczny apel rodziców małej Magdy>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM