Rutkowski: Odniosłem sukces i ja to wiem. Ja się świetnie czuję

- Minęło prawie 10 dni i gdyby nie my, sądzę, że policjanci nadal pracowaliby nad portretami psychologicznymi sprawcy i szukali mężczyzny w wieku 20-30 lat. To jest dla mnie śmieszne - powiedział w wywiadzie dla Polsat News Krzysztof Rutkowski. W czwartek wieczorem detektyw ogłosił, że zaginiona Madzia z Sosnowca nie żyje, a ciało dziewczynki ukryła matka.

Od dziesięciu dni cała Polska szuka sześciomiesięcznej Magdy z Sosnowca. Udział Rutkowskiego w sprawie, a zwłaszcza jego konferencje prasowe wzbudziły duże kontrowersje w mediach i niechęć policji. Michał Rapacki, były oficer CBŚ, obecnie detektyw, w rozmowie z portalem Gazeta.pl mówił wręcz, że Rutkowski to "oszust", że nie ma licencji detektywa.

- Jestem właścicielem biura detektywistycznego Rutkowski, które ma koncesję i jestem też właścicielem biura doradczego Rutkowski, które zatrudnia ludzi, którzy pracowali przy tej sprawie. Ja nie wiem, skąd złośliwość w tym przypadku... - odpowiadał na te zarzuty Rutkowski.

"Moje ryzyko, moja zabawa"

- Wie pan, ja odniosłem sukces i ja to wiem. Ja się świetnie czuję. Bohaterem jesteś dotąd, dopóki się nim sam czujesz - powiedział dziennikarzowi Polsat News Bogusławowi Chrabocie. Później przeszedł do krytykowania działań policji. - Tam wystarczyło na samym początku dobrze porozmawiać z tą dziewczyną (matką Magdy - red.), to nie zostało zrobione - podkreślał Rutkowski i powtarzał, że matka Magdy "wodziła policję za nos".

Dziennikarz pytał, kto poprosił Rutkowskiego o pomoc przy tej sprawie i czy Rutkowski "robi to dla pieniędzy". - Robiłem to za darmo. Nie miałem żadnego zlecenia finansowego od rodziny. Oczywiście dostaliśmy od rodziców zaginionego dziecka pełnomocnictwo na wykonywanie czynności. Wczoraj takie samo pełnomocnictwo otrzymaliśmy od dziadków - wyjaśniał detektyw. Podkreślił, że jego działania "kosztowały 10 razy mniej od działań policji" - około 10-15 tysięcy zł. - To są moje pieniądze, moje ryzyko, moja zabawa - podsumował Rutkowski.

Podziękowania od policji

Z Rutkowskim wieczorem rozmawiał również reporter TVN24. Na początku został zapytany o wskazaną przez niego kurtkę, która jak się potem okazało nie miała nic wspólnego ze sprawą. - Dla mnie kurtka sprawiała wrażenie zawiniętego dziecka. Prawda jest taka, że kobieta wskazała to miejsce jako miejsce, gdzie pochowała dziecko. Ja dostałem informację, że dziecko tam może być - tłumaczył.

Dodawał potem, że dziękowano mu za pracę, jaką wykonał ws. wyjaśnienia losu sześciomiesięcznej Madzi. - Prokurator przesłuchujący mnie powiedział, że zrobiliśmy kawałek dobrej roboty. Podziękował mi komendant miejskiej policji z Sosnowca - stwierdził

Poszukiwania ciała zaginionej sześciomiesięcznej Magdy [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM