O co pytają internauci rząd ws. ACTA
Na debatę w kancelarii premiera zaproszono ponad 130 zainteresowanych sprawą firm, organizacji i instytucji. Najważniejsze organizacje broniące wolności w internecie ogłosiły jednak, że wycofały się z udziału w niej .
Rząd dał również możliwość zadawania pytań internautom. Można było wypełnić specjalny formularz na stronie MAC, zadać pytanie na facebookowym profilu kancelarii premiera albo napisać pytanie na Twitterze ze specjalnym tagiem - #debataACTA. Wybraliśmy dla was te pytania, które według nas są najciekawsze.
Michał Roszczyński : "Dlaczego umowę o tak ważnym znaczeniu dla większości obywateli podpisuje cichcem ambasador, a nie sam Prezes Rady Ministrów".
Evie Free : "Ja spytałabym przede wszystkim o korzyści, jakie Polska ma odnieść z podpisania ACTA".
Mirek Polyniak : "Dlaczego polski rząd zdecydował się podpisać ACTA, a nie zrobić to w późniejszym terminie, po konsultacjach społecznych?"
Małgorzata Sokołowska : "Czy są jakieś konsekwencje niepodpisania ACTA?"
Tomasz Piotrowski : "Jakie uwagi lub zmiany do ACTA zgłosił rząd podczas negocjacji i jakie zostały/nie zostały przyjęte?
Tomasz Leszczyński : "Czy w negocjacjach po stronie polskiej brały udział podmioty prywatne, niezatrudnione przez stronę rządową? Czy rząd udostępni pełną listę osób i organizacji biorących po stronie polskiej udział w negocjacjach?"
Samuel Rodrigo Pereira : "Skąd pośpiech - zaproszenia w piątek wieczorem na spotkanie w poniedziałek?"
Jacek Sądej : "Czy możliwe jest wycofanie się z podpisania dokumentu ACTA, do którego doszło w styczniu tego roku?"
Największa od lat burza słoneczna. Jak poważne będą jej skutki? >>