Pogrzeb małej Madzi z Sosnowca w środę. Matka wyjdzie z aresztu?

W najbliższą środę odbędzie się pogrzeb małej Magdy z Sosnowca. Tę informację potwierdził Radiu ZET ojciec dziewczynki Bartłomiej Waśniewski.

W zeszły czwartek Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała rodzinie ciało dziecka. Na razie nie wiadomo jednak czy w pogrzebie weźmie udział matka dziewczynki. Katowicki sąd ma w dzień pogrzebu rozpatrzyć wniosek o uchylenie aresztu matce dziewczynki. Pismo w tej sprawie złożył obrońca podejrzanej Katarzyny W. Jego zdaniem po wynikach sekcji zwłok dziecka i zebraniu nowych dowodów w sprawie śmierci Magdy nie potrzeba już dłużej stosować aresztu wobec podejrzanej.

"Wypiła w celi aresztu detergent"

22-letnia Katarzyna W. trafiła tydzień temu do aresztu w Katowicach. Prokuratura przedstawiła jej zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznej córki. We wtorek "Gazeta" ujawniła, że załamana Katarzyna W. wypiła w celi aresztu detergent do mycia naczyń i zostawiła list. Podpułkownik Luiza Sałapa, rzeczniczka prasowa Służby Więziennej przez kilka godzin przekonywała, że nie doszło do takiego zdarzenia.

Obecnie 22-letnia Katarzyna W. przebywa w monitorowanej celi.

Poszukiwania ciała zaginionej sześciomiesięcznej Magdy [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM