Nadciąga ocieplenie. W piątek 10-12 stopni powyżej zera

Będzie coraz cieplej. Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższych dniach temperatura w dzień, w większej części kraju, nie spadnie poniżej zera. Pod koniec tygodnia w zachodniej części Polski możemy się spodziewać nawet 10-12 stopni ?na plusie?.

Według IMGW w poniedziałek w większej części Polski temperatura nieznacznie przekroczy 0 stopni Celsjusza. Najcieplej: do plus 4 stopni powinno być w Zachodniopomorskiem. Im bardziej na południe, tym będzie chłodniej. W Warszawie możemy się spodziewać plus 1 stopnia, a w okolicach Krakowa 0 stopni. Najzimniej będzie w Podlaskiem (minus 1 stopień Celsjusza).

We wtorek temperatura będzie wynosić od minus 3 stopni na południu Polski do plus trzech na północnym zachodzie. W środę już nigdzie nie powinniśmy się spodziewać ujemnej temperatury (będzie od plus 1 stopnia na południu, do plus 6 na północnym zachodzie). W czwartek, nawet na południu, temperatura wzrośnie do plus 5 stopni, a północy do plus 7. Według prognoz w piątek temperatura w zachodniej części Polski będzie wynosić 9-10 stopni, w centralnej Polsce 5-6 stopni, a na wschodzie ok. 3 stopni Celsjusza. Cały tydzień jednak będzie prawdopodobnie pochmurny i deszczowy.

Prognozę długoterminową opublikował też dziś telewizja TVN Meteo . Wynika z niej, że w piątek temperatura może sięgnąć nawet 12 stopni powyżej zera. W niedzielę i poniedziałek można się spodziewać lekkiego ochłodzenia - do plus 3 stopni, ale początek marca powinien znów przynieść temperaturę dochodzącą do 10 stopni Celsjusza.

Zobacz też: serwis Pogoda.Gazeta.pl

Dzień kota - gdzie one potrafią wejść? [ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW] >>

DOSTĘP PREMIUM