Miller: Kwaśniewski chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda

Leszek Miller odrzuca możliwość ściślejszej współpracy z Ruchem Palikota, której patronuje Aleksander Kwaśniewski. - Chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda - zapowiedział w TVN24.

SLD nie będzie uczestniczył w kongresie lewicy organizowanym przez Janusza Palikota, który odbędzie się 1 maja. Partia Leszka Millera zapowiedziała wcześniej w nim udział, ale zmieniła zdanie.

- Od tego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim usłyszeliśmy zdecydowane stanowisko związków zawodowych. 1 maja to święto ludzi pracy, SLD będzie tam, gdzie będą ludzie pracy. My będziemy na wspólnej demonstracji z ruchem zawodowym - powiedział Leszek Miller w TVN24.

Odrzuca też możliwość ścisłego związania SLD z Ruchem Palikota, który promuje Aleksander Kwaśniewski. - Aleksander Kwaśniewski już raz próbował zapisać SLD do Unii Wolności. To się zakończyło klapą. Teraz zapewne chciałby zapisać SLD do Ruchu Palikota. To się nie uda - zapowiedział Miller.

Leszek Miller twierdzi, że coraz bardziej staje się oczywiste, że Ruch Palikota jest przybudówką PO. - Ruch Palikota mówi, że poprze sztandarowy pomysł PO - podwyższenie wieku emerytalnego - dowodzi. Innym przykładem jest głosowanie przeciw podniesieniu płacy minimalnej.

Przegonili Muchę ze Stadionu Narodowego - gorące newsy o Euro w Polsce >>

TOK FM PREMIUM