Tomasz Lis nowym naczelnym "Newsweeka". "Potwierdzam"

Tomasz Lis będzie nowym redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Lis zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Maziarskiego.

- Z wielką niecierpliwością i wielkimi nadziejami czekam na moment podjęcia pracy w Ringier Axel Springer Polska. Razem z zespołem "Newsweeka" zrobimy wszystko, aby ten tytuł zajął należne mu miejsce na rynku mediów w Polsce - oświadczył Tomasz Lis .

Lis ma objąć funkcję naczelnego "niebawem". Do tego czasu tę funkcję będzie pełniła Aleksandra Karasińska, we "Wprost" zastępczyni Lisa. Dziś zastąpiła na stanowisku redaktora naczelnego polskiej wersji "Newsweeka" Wojciecha Maziarskiego.

- Cieszę się z możliwości współpracy z dziennikarzem i menedżerem o takich osiągnięciach. Naszym wspólnym celem jest umocnienie wiodącej pozycji "Newsweeka" wśród najbardziej opiniotwórczych tytułów w Polsce. Wojciechowi Maziarskiemu dziękuję za wiele lat wspólnej pracy - napisała w oświadczeniu Edyta Sadowska, prezes zarządu Ringier Axel Springer Polska.

Zwolniony z "Wprost"

Tomasz Lis na początku lutego został zwolniony z tygodnika "Wprost", w którym był naczelnym przez ostatnie 22 miesiące. Lisa zastąpił na stanowisku Michał Kobosko.

Jednym z powodów rozstania Lisa z wydawcą miało być to, że dziennikarz zaangażował się w budowę własnego serwisu internetowego natemat.pl, który wystartował w ubiegłym tygodniu.

Lis jest jednym z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Karierę zaczynał w 1990 roku w "Wiadomościach" TVP. W latach 1994-1997 był korespondentem TVP w Waszyngtonie. Od 1997 do 2004 tworzył "Fakty" w TVN, a później "Wydarzenia" w Telewizji Polsat, gdzie również prowadził autorski program "Co z tą Polską".

Przez ostatnie dwa lata kierował redakcją tygodnika "Wprost", a od 2008 roku jest autorem programu "Tomasz Lis na żywo". Był trzykrotnie nagradzany tytułem Dziennikarza Roku (1999, 2007 i 2009) i dziewięć razy odbierał statuetkę Wiktora.

Sacha Baron Cohen wywołał skandal na rozdaniu Oscarów [FILM} >>>

DOSTĘP PREMIUM