"Młodzi nie rezygnują z Boga, ale z metod Kościoła". Coraz mniej licealistów chodzi na lekcje religii
Agnieszka Stojanowska z Gorzowa Wielkopolskiego w pierwszej klasie liceum przyjęła bierzmowanie, potem od razu zrezygnowała z lekcji religii. - Wcześniej powstrzymywała mnie mama, mówiła, że nie wypada mi nie chodzić na religię - opowiada. - Teraz mogę wcześniej wracać do domu. W mojej klasie wypisało się już osiem osób.
To i tak niewiele. W XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Marti w Warszawie na religię nie uczęszcza 65 proc. z 579 uczniów. W klasach maturalnych zrezygnowało z tej lekcji aż 85 proc.!
Prof. Józef Baniak, socjolog religii z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, twierdzi, że licealiści nie chodzą na religię, bo nie traktuje się jej poważnie. - Nie rezygnują z wiary w Boga czy z religii, tylko z metod, które stosuje Kościół - mówi.
-
Oto zwycięzca Marszu Miliona Serc. "Nie jest dziadersem jak Tusk czy Kaczyński"
-
Mieszkańcy Bydgoszczy mają dość "autobusów widmo". Prezydentowi też puszczają nerwy
-
Nowe wątki afery wizowej. "Tak skopanej operacji jeszcze nie widziałem"
-
Nowy sondaż po Marszu Miliona Serc. Kaczyński może czuć na plecach oddech Tuska
-
Małgorzata Daniszewska nie żyje. Wdowa po Jerzym Urbanie miała 68 lat
- To nie był pierwszy wypadek Sebastiana Majtczaka? Są nowe informacje
- 26-letni Ukrainiec skatowany przez policjantów. Onet ujawnił wstrząsające nagrania
- Dramatyczna sytuacja rolników. "Wykładamy się finansowo. Nie ma nawet na utrzymanie rodziny"
- Anna Zalewska musi przeprosić Agnieszkę Pomaską. Zapadł prawomocny wyrok w procesie wyborczym
- Baszir z Iranu w zamknięciu spędził 113 dni. Teraz chce od Polski zadośćuczynienia