Szczuka o Euro: To jest samczy, infantylny i idiotyczny kult igrzysk

Będzie pełno potłuczonych butelek, zdemolowanych przystanków, ludzi zarażonych chorobami wenerycznymi i kobiet przywiezionych do seksusług - mówiła Kazimiera Szczuka w PR1 Polskiego Radia o Euro 2012 w Polsce.

- To całe Euro 2012 to jest jedno wielkie oszustwo. My, jako społeczeństwo, nic nie będziemy z tego mieli. Feministki od początku mówiły, że to jest tylko dla facetów, że to jest wielki biznes, że nie utrzymamy tych wszystkich obiektów. Te pieniądze są wyrzucone poza te społeczne cele - powiedziała w audycji "Sterczniki" Kazimiera Szczuka, feministka.

Opisała, jak jej zdaniem będą wyglądały skutki EURO 2012: "Będzie pełno potłuczonych butelek, zdemolowanych przystanków, ludzi zarażonych chorobami wenerycznymi i kobiet przywiezionych do seksusług. To jest samczy, infantylny i idiotyczny kult igrzysk, które nie mają żadnego celu poza tym, żeby ci mężczyźni mieli frajdę".

Dodała: "Nieszczęście się stało, że wygraliśmy tę rywalizację o Euro 2012. Jest kryzys, wydaliśmy kupę pieniędzy po nic. Nawet Donald Tusk przyznał, że nie starałby się o to, tylko musiał to przejąć". Zgodziła się z nią posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka, która również oceniła, że pieniądze wydane na Euro zostały zmarnowane.

Katarzyna Bratkowska z Porozumienia Kobiet 8 Marca powiedziała, że zachowanie władz przypomina zachowanie człowieka, który "ogląda mecz na wielkiej plazmie, kiedy ludzie pod jego opieką nie mają co jeść".

Czy Bóg istnieje? Dawkins: "Nie mogę być pewien, że nie">>

TOK FM PREMIUM