Opóźnienia pociągów po katastrofie na Śląsku [INFO]

PKP Intercity i Przewozy Regionalne podały informacje o zmianach w kursowaniu pociągów na trasie Warszawa - Kraków po katastrofie kolejowej na Śląsku. Normalny ruch pociągów ma zostać przywrócony najwcześniej pojutrze. Do czasu udrożnienia trasy pociągi PKP Intercity wydłużą czas przejazdu o ok. 120-200 minut.

Dziś opóźnienia na trasie mogą sięgnąć do trzech godzin. Pociągi będą kierowane trasą zastępczą wyznaczoną przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe - m.in. przez Jaworzno i Zawiercie. Normalny ruch pociągów ma zostać przywrócony najwcześniej we wtorek.

Zobacz wideo

Jak wynika z wypowiedzi rzeczników spółek i informacji zawartych na stronach internetowych przewoźników, pociągi kursujące na trasie Warszawa - Kraków będą prowadzone wyznaczonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe objazdem przez Jaworzno, Szczakową, Zawiercie i Włoszczową Północ. Można się spodziewać opóźnień - według obecnych szacunków czas jazdy może się wydłużyć od dwóch do trzech godzin. - Pociągi PKP Intercity wydłużą czas przejazdu o ok. 120-200 minut - poinformowało PKP Intercity.

Według słów rzeczniczki Przewozów Regionalnych informacje o opóźnieniach i zmianach w kursowaniu pociągów ich spółki można znaleźć na specjalnie uruchomionej infolinii pod numerem 782 554 447. Ponadto poinformowała, że bilety relacji Warszawa - Kraków zachowują ważność, a za odwołane kursy przysługuje pasażerom pełny zwrot pieniędzy.

DOSTĘP PREMIUM