Katastrofa kolejowa: nadal nie zidentyfikowano ciał pięciu osób

Prokuratura potwierdza, że wśród 16 śmiertelnych ofiar sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami jest obywatelka USA. Do godziny 15 nie zidentyfikowano jeszcze pięciu ofiar. Wszystkie szczątki ofiar katastrofy kolejowej przewieziono do Zawiercia

- Czuwają tam prokuratorzy, policjanci i psycholodzy - mówi Romuald Basiński, rzecznik prowadzącej śledztwo prokuratury okręgowej. - Zidentyfikowane zwłoki można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to rozpoznani przez członków rodzin, drugie ofiary to ci, co mieli przy sobie dokumenty, ale jeszcze nie doszło do identyfikacji przez krewnych. I wreszcie są szczątki, przy których nie było dokumentów.

Takich zmarłych i niezidentyfikowanych osób w niedzielę o godz. 15 było pięć. - Sytuacja cały czas się zmienia, obywatelka USA to na tę chwilę jedyna śmiertelna ofiara z zagranicy - informuje prok. Basiński.

Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, wśród rannych pasażerów pociągów było 8 obcokrajowców. Wśród poszkodowanych było 6 Ukraińców - 4 zostało przewiezionych do szpitala im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, 1 do szpitala urazowego w Piekarach Śląskich, 1 do szpitala w Jędrzejowie. 1 obywatel Mołdawii znajduje się w szpitalu w Zawierciu. Ósmy obcokrajowiec - najprawdopodobniej obywatel Czech - został przewieziony do szpitala we Włoszczowie.

Rodziny poszkodowanych mogą uzyskać informacje o swoich bliskich w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 32 2077 201 lub 32 2077 202.

DOSTĘP PREMIUM