NRA: Wyłudzanie umów od ofiar to skutek "niekontrolowanego otwarcia rynku"

Naczelna Rada Adwokacka wydała oświadczenie, w którym odcina się od ?osób podających się za prawników? wyłudzających umowy odszkodowawcze od ofiar katastrofy pociągów w Szczekocinach.

"Naczelna Rada Adwokacka stanowczo odcina się od takich nieetycznych i bezprawnych zachowań oraz domaga się zaniechania przez media używania tytułu "adwokat" w tym kontekście. Osoby trudniące się takim procederem nie są adwokatami, a ich czyny w sposób rażący naruszają fundamentalne zasady etyczne" - napisano w oświadczeniu.

NRA podkreśla, że już w poniedziałek po wypadku "samorząd adwokacki rozpoczął akcję udzielania bezpłatnych porad prawnych dla wszystkich poszkodowanych w katastrofie i ich rodzin".

Jednocześnie Rada oceniła, że działania opisywane w mediach "są skutkiem niekontrolowanego otwarcia rynku pomocy prawnej dla osób nie zrzeszonych w samorządzie adwokackim lub radcowskim". Zaznacza, że zgodnie z prawem adwokatowi nie wolno narzucać swoich usług ani zdobywać klientów w niegodziwy sposób. "Osoby oferujące tego typu pomoc "prawną" to w większości akwizytorzy tzw. firm odszkodowawczych" - ocenia NRA.

Rada przypomina, że każda osoba może upewnić się, czy jej prawnik jest adwokatem, sprawdzając go na stronie www.rejestradwokatow.pl .

"Dlaczego mam płacić za żałobę narodową?" - list Artysty w Żałobie krąży w sieci>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM