Producent "Kac Wawa" pozywa Raczka. "Straciłem przez niego kilka milionów"

- Oczekuję, że Tomasz Raczek straci wiarygodność jako krytyk filmowy, bo zdaniem moich prawników złamał zasady etyki dziennikarskiej - powiedział twórca filmu "Kac Wawa" Jacek Samojłowicz dla "Super Expressu". Dodaje, że przez druzgocącą recenzję Raczka stracił kilka milionów wpływów i takiej też sumy będzie domagał się na drodze sądowej.

Jacek Samojłowicz przyznaje, że krytyk ma prawo wygłaszać negatywne opinie o filmie. Jednak uważa, że nie może już nawoływać do bojkotu, bo to ogranicza prawo widza do samodzielnej oceny dzieła filmowego. - Zniechęcanie do oglądania to już działanie biznesowe na szkodę naszych interesów ekonomicznych. Mam dane dotyczące frekwencji w kinach przed wypowiedziami tego pana i po nich. I będę domagał się zwrotu moich strat w wysokości kilku milionów złotych - mówił producent filmu "Kac Wawa" dla "Super Expressu" .

"Ten film powinien ponieść klęskę frekwencyjną"

Chodzi o druzgocące wypowiedzi o filmie, które Tomasz Raczek zamieścił na swoim profilu na Facebooku . "Szczerze i nieodwołalnie odradzam pójście na KAC WAWA do kina. Ten film powinien ponieść klęskę frekwencyjną - może to nauczyłoby czegoś producentów. WSTYD!" - napisał Raczek. Tłumaczył, że "już nie pamięta, aby w kinie był tak głęboko zażenowany". "To nie jest po prostu zły film. Ten film jest jak choroba, jak nowotwór złośliwy: zabija wiarę w kino i szacunek do aktorów" - pisał.

O matko. To za krytykę filmu się pozywa? [BLOG]>>

Zobacz wideo

Zła prasa najwyraźniej przyczyniła się do średniej frekwencji na pokazach "Kac Wawy". W ciągu pierwszych trzech dni od premiery komedię w reżyserii Łukasza Karwowskiego obejrzało ponad 73 tys. widzów. Dla porównania mający równie złe recenzje "Wyjazd integracyjny" w ciągu pierwszego weekendu obejrzało prawie 277,5 tys. osób, a komedię Marka Koterskiego "Baby są jakieś inne" - 263,7 tys.

Zobacz, jak scenarzysta filmu "Kac Wawa" kłócił się z Tomaszem Raczkiem >>

Misiek, Silvio, Sandra i Grzmihuj. Z nimi spotkasz się w filmie "Kac Wawa" [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM