Konserwatystka, która skradła serce Polek. "Feministki są jej wdzięczne - pokazała, jakie jest życie niedocenianej kobiety"

Nagroda Radia TOK FM dla Danuty Wałęsy bardzo ucieszyła Renatę Kim. - Ona dokonała niesamowitej rzeczy: opowiedziała o szarościach życia żony wielkiego polityka. W jej opowieści odnalazło się bardzo wiele kobiet. Feministki są jej wdzięczne za to, że pokazała, jakie jest życie niedocenianej i uharowanej kobiety. Nawet jak nie ma feministycznych haseł i postulatów, jak np. prawo do aborcji - uważa publicystka "Wprost".

Początkiem fantastycznej passy Danuty Wałęsy było wydanie jej autobiografii. W czasie zaledwie trzech miesięcy książka sprzedała się w ponad 330 tys. egzemplarzy.

Ja, jedna kobieta, dwóch mężczyzn pokonałam. Danuta Wałęsa z Nagrodą Radia TOK FM

- Tego nie można załatwić wyłącznie promocją. Wałęsa opowiedziała o życiu kobiety wielkiego polityka, opowiedziała o szarościach tego życia. W jej opowieści odnalazło się bardzo wiele kobiet. To widać na spotkaniach, które ma w całym kraju. Przychodzą na nie kobiety mniej więcej w wieku Wałęsy. Słuchają ze łzami w oczach, a potem podchodzą do Danuty Wałęsowej i mówią: "Dziękuję, że pani opowiedziała coś, co może odtworzy oczy mojemu mężowi. To niesłychana wartość tej książki" - oceniała Renata Kim.

Za co są wdzięczne feministki?

Dziennikarka tygodnika "Wprost" nie ma wątpliwości, że Danuta Wałęsa zdobyła także serca polskich feministek. Mimo że nie boi się głośno wygłaszać konserwatywnych poglądów.

Kilka godzin przed wręczeniem jej Nagrody Radia TOK FM, mówiła m.in. że aborcja to morderstwo.

Jan Wróbel podkreślał w Poranku Radia TOK FM, że Danuta Wałęsa głosi poglądy, które " niejedną feministkę zrzucają z krzesła".

"To odwaga powiedzieć o doli polskiej kobiety"

- A mimo to polskie feministki przyjęły tę książkę entuzjastycznie. Bo Wałęsowa mówi tam bardzo ważną rzecz. Że polska kobieta wykonuje gigantyczną pracę w domu. Pracę, która jest niedoceniana, nieopłacana, o której każdy myśli jako o czymś, co po prostu kobieta musi wykonywać, bo to jej psi kobiecy obowiązek. Danuta pokazała ogrom tej codziennej pracy. Feministki są jej wdzięczne za to, że pokazała, jakie jest życie wiecznej niedocenianej i wiecznie uharowanej kobiety. Nawet jak nie ma takich feministycznych haseł i postulatów jak np. prawo do aborcji, to mówi o rzeczach bardzo ważnych - o doli polskiej kobiety - powiedziała Renata Kim.

Danuta Wałęsa, zdobywając Nagrodę Radia TOK FM, w pokonanym polu zostawiła ks. Adama Bonieckiego i kapitana Tadeusza Wronę. Była prezydentowa to druga laureatka nagrody. W ubiegłym roku wyróżnienie przyznano Michałowi Boniemu.

TOK FM PREMIUM