O. Rydzyk odpiera zarzuty o bogactwie Kościoła. "To wzbudzanie nienawiści"

O. Rydzyk walczy z zarzutami o bogactwie Kościoła. Jego zdaniem takie oskarżenia wysuwają potomkowie komunistów, którzy w PRL odbierali księżom majątek. - To jest wzbudzanie nienawiści: "ci pazerni księża" - relacjonuje wystąpienie redemptorysty na antenie Radia Maryja "Gazeta Wyborcza".

- Proszę popatrzeć na ten atak na Kościół. I pokazywanie Kościoła: "jaki ten Kościół pazerny! W jakich płacach ci biskupi mieszkają!". Ja znam księży biskupów i widzę ile pokoi mają - cytuje słowa Rydzyka "Gazeta Wyborcza" . Możemy przeczytać, że redemptorysta w swoim wystąpieniu opisuje warunki życia biskupów, którym wcale nie zazdrości majątków. Według niego typowy biskup żyje jedynie w dwóch pokojach, z czego jeden z nich przeznaczony jest na przyjmowanie gości.

Krytykują potomkowie tych, co odbierali w PRL

Według redemptorysty zarzuty o bogactwie Kościoła wysuwają potomkowie tych, którzy w PRL odbierali Kościołowi szkoły, ochronki, szpitale i dobre imię. - Ile ludzi oni zabili! I ci ludzie nigdy nie byli osądzeni - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Rydzyk przytoczył również przykład programu, w którym osoby zaproszone wypowiadały się wyłącznie z nienawiścią o Kościele używając słów "ci pazerni księża!".

"Ogromne pieniądze" "od miasta i ministerstw różnych" dla Krytyki Politycznej

W relacji gazety możemy przeczytać, że szef radia zwrócił uwagę na to jak "ogromne pieniądze" są przekazywane przez "miasto i różne ministerstwa" na Krytykę Polityczną i stworzone przez nią centrum kultury Nowy Wspaniały Świat.

Według Rydzyka te pieniądze pochodzą z podatków katolików i to właśnie katolicy utrzymują ludzi, którzy nimi manipulują.

"Lewica rozszerza się na różne sposoby"

Redemptorysta w swoim wystąpieniu wrócił też do sprawy nie przyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji TV Trwam na nadawanie na cyfrowym multipleksie. Dyrektor Radia Maryja nawoływał słuchaczy, aby nie dali się podzielić i otworzyli oczy na niezgodne z prawem działanie KRRiT. Swoje wystąpienie zakończył ostrzeżeniem, że "lewica się rozszerza na przeróżne sposoby".

DOSTĘP PREMIUM