Rutkowski: Nie wykluczam, że Katarzyna W. jest winna

- Nie wykluczam, że Katarzyna W. jest winna i pomagał jej ktoś trzeci. Jeśli to się potwierdzi, to sam doprowadzę ją do organów ścigania - powiedział w Radiu ZET Krzysztof Rutkowski. Detektyw przyznał też, że jak na stan szoku Katarzyna W. ?dokonała sporo czynności, żeby zataić prawdę? - To mistrzostwo świata, kiedy ginie dziecko - powiedział.
Zobacz wideo

Krzysztof Rutkowsk, w odpowiedzi na wczorajszą konferencję prasową prokuratury, przyznał na antenie Radia ZET, że jak na stan szoku Katarzyna W. "dokonała sporo czynności, żeby zataić prawdę". - Jest to swego rodzaju mistrzostwo świata, kiedy ginie dziecko. Jednak byłbym ostrożny w tych stwierdzeniach, że dziecko zostało zamordowane czy zaczadzone - przyznał. Według Rutkowskiego Katarzyna W. sama mogła się okaleczyć. - Mogła uderzyć głową o chodnik po to, by mieć jakiekolwiek obrażenia tzw. sztuczne.

"Sprawa staje się interesująca"

Prokuratura poinformowała, że jeden z członków rodziny Katarzyny W. odmówił poddania się badaniem wariografem. - Nie jest to prawdą. Brat poddał się badaniu za pierwszym razem, a odmówił za drugim. Ja sam zaproponuję mu te badania, bo nie ukrywam, że sprawa ta staje się dla mnie interesująca ze względu na rozbieżności, które pojawiają się mediach.

- Jeżeli dojdą do mnie informacje, że Katarzyna W. i jakiekolwiek inne osoby brały w tym udział, zatrzymam ją i przekażę organom ścigania - zadeklarował.

"Zaczadzenie? Dziecko żyło!"

Prokuratura poinformowała także o hipotezie, że dziecko mogło umrzeć na skutek zaczadzenia. Detektyw wykluczył również taką możliwość. - Kiedy Katarzyna W. wychodziła z domu, dziecko żyło. Widział to jej mąż, a także sąsiadka - powiedział. - Nie wykluczam, że Katarzyna W. jest winna, ale trzeba zauważyć, że bądź co bądź przyznała się do spowodowania nieszczęśliwego wypadku. Na ile jej wersja jest prawdziwa, zostanie w jakiś sposób do końca rozwiązane - dodał.

Rutkowski uważa również, że możliwe byłoby poradzenie sobie przez Katarzynę W. z przesunięciem bloku betonu, którym zakryte było miejsce, gdzie znaleziono dziecko. - Jeżeli ten blok byłby w górnej części gruzowiska, jest to możliwe, ponieważ podważenie fragmentu kamienia spowodowałoby obsunięcie tego bloku. Ale ja tego nie widziałem.

"To może być problem dla rodziny"

Prokuratura zajmująca się śmiercią Madzi nie wyklucza, że ktoś trzeci pomagał w ukryciu ciała dziewczynki. - To bardzo odważne stwierdzenie, bo jeśli okaże się, że nie jest to potwierdzone, to może to być bardzo poważny problem dla rodziny, która zaczęła normalnie funkcjonować - powiedział Krzysztof Rutkowski.

- Brałem po uwagę taką możliwość, ale w pewnym momencie śledztwa wykluczyłem to, ponieważ zatajenie prawdy (przez Katarzynę W. - red.) doprowadziłoby do odwrócenia się wszystkich ludzi od niej. Ona sobie doskonale z tego zdawała sprawę - powiedział.

"Sześciokrotnie uderzyli moją głową o ziemię" - relacja pobitych przez policję [MATERIAŁY WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM