Cieszcie się ciepłym weekendem. Idzie ochłodzenie, w piątek deszcz ze śniegiem [MAPY]

Ciepło i słonecznie będzie w ten weekend. W niedzielę na Podlasiu może lekko popadać, ale od poniedziałku czeka nas ochłodzenie. W piątek w rejonie Zatoki Gdańskiej może spaść nawet śnieg z deszczem, a w nocy mogą być przymrozki.

Prognozę pogody sprawdzisz tutaj >>>

Dziś i w niedzielę ma być ciepło. W ciągu dnia temperatura wzrośnie i będzie wynosić od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 17 na zachodzie i południu kraju.

Pogoda w sobotę

fot. gazeta.pl

Dyżurny synoptyk IMGW Maria Waliniowska zapowiedziała, że podobna pogoda będzie również w niedzielę, ale słupki rtęci odnotują małe obniżenie temperatury.

Pogoda w niedzielę

fot. gazeta.pl

Przelotny deszcz może pojawić się na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Tam też będzie najchłodniej - około 8 stopni Celsjusza. W centrum ma być 12 stopni, a na południowym zachodzie do 16 stopni.

Na początku przyszłego tygodnia pojawi się chwilowe ochłodzenie, ale potem do czwartku temperatura będzie rosnąć.

Pogoda w poniedziałek

fot. gazeta.pl

Pogoda we wtorek

fot. gazeta.pl

Pogoda w środę

fot. gazeta.pl

Pogoda w czwartek

fot. gazeta.pl

Miejscami na północy i wschodzie kraju może pojawić się deszcz. W piątek natomiast spodziewane jest kolejne ochłodzenie, a na Suwalszczyźnie i w rejonach Zatoki Gdańskiej może pojawić się nawet deszcz ze śniegiem.

Pogoda w piątek

fot. gazeta.pl

Hydrolog Grzegorz Walijewski powiedział, że obecnie w kraju nie ma większych zagrożeń hydrologicznych, związanych z wiosennymi roztopami. Na dolnej Odrze, Drawie i Inie można jeszcze zaobserwować poziom wody wysokiej.

Lokalnie poziomy ostrzegawcze były przekroczone na Bugu i Krznie, ale tam jest dość duża retencja, toteż woda wolno opada.

Już wiosna! Szukajcie jej z nami. Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy! >>

DOSTĘP PREMIUM