Michał Figurski już ma zarzut, Wojewódzki wkrótce usłyszy. Za "Murzina" i Ku-Klux-Klan

Współprowadzący w Esce Rock "Poranny WF" dziennikarz Michał Figurski usłyszał zarzut znieważenia Alvina Gajadhura, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Grozi mu do trzech lat więzienia. Podobny zarzut ma usłyszeć drugi prowadzący program, Kuba Wojewódzki, który nie stawił się na wezwanie prokuratury.

Informację o zarzutach dla Figurskiego i Wojewódzkiego podał serwis Press.pl , powołując się na serwis Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). Sprawa dotyczy audycji wyemitowanej w Esce Rock 25 maja 2011 r., w której dziennikarze żartowali z koloru skóry Alvina Gajadhura, rzecznika GITD.

Awantura o "Murzina" i Ku-Klux-Klan

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski, próbując dodzwonić się do Alvina Gajadhura , mówili m.in.: "Może zadzwonimy teraz do Murzyna? Krajowy rejestr Murzynów... Gajadhur, tak, Murzin. Dzisiejszą audycję sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu". Dziennikarze sugerowali także, że telefon Gajadhura działa w "buszmeńskiej sieci dla czarnych".

Gajadhur: Znam się na żartach, ale oni przegięli

- Znam się na żartach. Wiem, co to pastisz i mam dystans do siebie, ale to było przegięcie. Kpiny z koloru skóry nie mają nic wspólnego z żartem - mówił w 2011 r. Alvin Gajadhur. Matka rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jest Polką, a jego ojciec Hindusem. Gajadhur od urodzenia mieszka w Polsce, ma polskie obywatelstwo.

Na początku czerwca 2011 r. Gajadhur złożył skargę w sprawie audycji do Rady Etyki Mediów i KRRiT. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na nadawcę stacji . 17 czerwca 2011 r. Gajadhur złożył zawiadomienie do prokuratury . Zarzucił w nim dziennikarzom znieważenie go z powodu przynależności rasowej oraz pomówienie za pośrednictwem mediów. Prokuratura umorzyła śledztwo pod koniec września.

Michał Figurski: To bezpodstawne zarzuty

Gajadhur zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji. Dziś ma satysfakcję - prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty. Michał F. podtrzymuje, że zarzuty są bezpodstawne. - Sąd rozstrzygnie, kto ma rację - powiedział serwisowi Press.pl dziennikarz. Z kolei specjalistka ds. PR w Grupie Radiowej Time Agnieszka Korotyńska zapowiedziała, że grupa nie ma zamiaru zdejmować z anteny audycji Michała F. i Kuby Wojewódzkiego.

Szczuka atakuje Rutkowskiego: Jest pan reżyserem teatru z trupem dziecka >>

TOK FM PREMIUM