"Upomnienie" dla Lisa. Za promowanie Rutkowskiego

Wg Rady Programowej TVP SA zaproszenie Krzysztofa Rutkowskiego do programu "Tomasz Lis na żywo" to "złamanie praktyki dobrego obyczaju i kompetencji zawodowych". Bo jest to osoba "zachowująca się w sposób daleki od standardów, jakie powinny obowiązywać nadawcę publicznego".

Krzysztof Rutkowski z Kazimierą Szczuką rozmawiali w ostatni poniedziałek na temat zainteresowania mediów rodzicami Magdy z Sosnowca. Nie było zaskoczeniem, że rozmowa była po prostu wielką kłótnią. Zdaniem Szczuki były detektyw to reżyser "teatru z prawdziwym trupem dziecka".

Uchwałę krytyczną dla Tomasza Lisa Rada Programowa TVP przyjęła jednogłośnie. Rada "protestuje przeciwko promowaniu w telewizji publicznej osób, których działalność urąga wszelkim normom etycznym". "Ostatnim przykładem złamania praktyki dobrego obyczaju i kompetencji zawodowych było zaproszenie do audycji" Tomasz Lis na żywo "Krzysztofa Rutkowskiego, osoby zachowującej się - także na wizji - w sposób daleki od standardów, jakie powinny obowiązywać nadawcę publicznego" - można przeczytać w dokumencie publikowanym na stronie internetowej rady.

Krzysztof Rutkowski na prośbę rodziny zaangażował się w wyjaśnienie zaginięcia półrocznej Magdy. Na początku lutego okazało się, że porwania nie było. Podczas rozmowy z Rutkowskim (rejestrowanej przez kamery) matka dziewczynki przyznała, że dziecko wypadło jej z rąk.

Prokuratura do tej pory postawiła kobiecie trzy zarzuty: nieumyślnego spowodowania śmierci, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i tworzenia fałszywych dowodów w celu obciążenia niewinnego człowieka.

Rutkowski zapowiada: "Wystąpię o nagrodę, bo mi się należy>>

Szczuka atakuje Rutkowskiego: Jest pan reżyserem teatru z trupem dziecka >>

DOSTĘP PREMIUM