Nowy rozkład jazdy PKP. Będą tańsze bilety

Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy na kolei. Pasażerowie korzystający z tras, na których trwają prace modernizacyjne, muszą zwrócić uwagę na godziny przyjazdów i odjazdów pociągów.

Zmiany dotyczą między innymi połączeń Krakowa z Przemyślem i Wrocławia z Poznaniem. Kolejarze proszą także pasażerów korzystających z pociągów na trasie Warszawa - Łódź, by zwracali uwagę na zmiany. Niektóre odcinki na tych trasach będą okresowo zamykane dla ruchu. Pociągi będą wtedy jeździć objazdami.

Zostanie także uruchomiona komunikacja zastępcza na zamykanych odcinkach. Żeby zachęcić pasażerów do korzystania z połączeń kolejowych na trasie Warszawa - Gdańsk, spółka PKP Intercity obniżyła ceny biletów.

Od dziś przejazd w drugiej klasie będzie kosztował niespełna 70 złotych. Wszystkie informacje dotyczące zmian w rozkładzie jazdy znajdują się na dworcach oraz na stronie internetowej www.intercity.pl. Zmiany w rozkładzie jazdy na kolei aktualizowane są co miesiąc i są uzależnione od postępu prac modernizacyjnych.

Godzina dla Ziemi - miasta świata przed i po zgaszeniu świateł >>

 

Belka przesuwakBelka przesuwak Fot. Reuters

DOSTĘP PREMIUM