Marek Niedźwiecki poprowadził główne wydanie "Wiadomości"

"Agnieszka Radwańska odnosi historyczne zwycięstwo, politycy zastanawiają się, czy zmienić konstytucję, a w Kościele to początek Wielkiego Tygodnia. Dobry wieczór państwu. Marek Niedźwiecki. Zapraszam na "Wiadomości" - zaczął wieczorne wydanie głównego programu informacyjnego TVP znany dziennikarz radiowej "Trójki". Program prowadził wraz z Piotrem Kraśko z okazji 50. rocznicy powstania rozgłośni.

Urodziny "Trójki" były jednym z głównych tematów dzisiejszych "Wiadomości". O swojej pracy w rozgłośni opowiadali jej byli i obecni pracownicy: Stefan Friedmann ("młodsi koledzy mówią: Stefan, ty nawet nie wiesz, że myśmy nagrywali te audycje i na studiach puszczali z kaset"), Andrzej Turski ("wpada do pokoju Piotrek Kaczkowski, mówi: musisz tego posłuchać. Co to jest? "Autobiografia" Perfectu"), Alicja Resich-Modlińska ("z pogodą ducha, ale ewidentnie z zacięciem satyrycznym mówiliśmy o tych wielkich gwiazdach, które dopiero dziś są w Polsce znane pod hasłem celebrities"), Edward Miszczak ("jeśli się udało z materiałem wejść na antenę ogólnopolską, to było święto"), Monika Olejnik ("byłam reporterką interwencyjną, jeździłam po Polsce, robiłam reportaże, pomagałam ludziom") czy Wojciech Mann ("nawet jak jest bardzo marnie rano, to z chwilą gdy wchodzę do studia, jest już OK").

Zapis dzisiejszego wydania "Wiadomości" można zobaczyć na stronach TVP .

Pierwsza audycja nadana przez "Trójkę" nosiła tytuł "Mój magnetofon". Stacja rozpoczęła regularną emisję 1 kwietnia w prima aprilis. I to wcale nie był żart. Na rozgłośni wychowały się całe pokolenia Polaków. O 50. urodzinach stacji pisaliśmy w artykule ''Trójka z tyłu, Trójka z przodu...'' .

Godzina dla Ziemi - miasta świata przed i po zgaszeniu świateł >>

 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM