Warszawa: maturzyści zainicjowali Narodową Koronkę Smoleńską

W Warszawie została zainicjowana Narodową Koronka Smoleńska. Zainaugurowano ją podczas Mszy świętej w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Celem inicjatywy, która potrwa przez 9 kolejnych dni, jest objęcie wszystkich, którzy zginęli dwa lata temu w katastrofie smoleńskiej oraz ich rodzin, modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są tegoroczni maturzyści.

- Tylko Bóg jest w wstanie ze śmierci, a może nawet właśnie poprzez śmierć wyprowadzić życie - powiedział w homilii biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Zachęcał, aby wpatrując się w Jezusa Chrystusa, który wkracza do Jerozolimy, gdzie za kilka dni zostanie osadzony i umrze na krzyżu, by po trzech dniach zmartwychwstać wziąć odpowiedzialność za życie wieczne i doczesne innych ludzi, zwłaszcza tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz ich rodzin.

Co zrobić, by objąć modlitwą ofiary?

Aby otoczyć modlitwą wszystkich, którzy wówczas zginęli, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy pod adresem internetowym www.koronkasmoleńska.pl . Przydzielona zostaje wówczas osoba, w intencji zbawienia której chętni zobowiązują się do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, codziennego przystępowania do Komunii Św. oraz podjęcia osobistego wyrzeczenia. Modlitwa potrwa do 9 kwietnia.

Autorami inicjatywy są tegoroczni maturzyści, którzy należą między innymi do Apostolatu Młodzi dla Życia oraz prowadzonych przez księży jezuitów Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

Godzina dla Ziemi - miasta świata przed i po zgaszeniu świateł >>

 

Belka przesuwakBelka przesuwak Fot. Reuters

DOSTĘP PREMIUM