Rząd odbiera przywileje. Już jest gotowy specjalny spot reklamowy

Policjanci, żołnierze, prokuratorzy, sędziowie i rolnicy będą dłużej pracować. Zmiany czekają też księży - zapowiada rząd w nowym spocie dotyczącym reformy emerytalnej, który dziś zostanie pokazany publicznie - pisze ?Gazeta Wyborcza?
Zobacz wideo

Najnowszy film będzie zaprezentowany w dniu posiedzenia Komisji Trójstronnej, która rozmawia o emeryturach, chociaż w kancelarii premiera zapewniają, że to zbieg okoliczności, bo wcale nie zamierzają drażnić związkowców z komisji. Jednak nowy spot zapowiada utratę przywilejów emerytalnych niektórych grup zawodowych.

W spocie, który od soboty będzie emitowany w największych telewizjach, rząd przekonuje, że reforma emerytalna to nie tylko dłuższa praca, ale też ograniczanie przywilejów. "Dziś bywa tak, że na emeryturę przechodzą zdrowi, silni ludzie, czasem w szczycie swoich możliwości. Dlatego po reformie dłużej pracować będą policjanci, żołnierze, sędziowie, prokuratorzy i rolnicy. Zmiany obejmą także księży. Jak wszyscy, to wszyscy. Solidarnie" - mówi lektor w spocie.

- Pokazujemy, że Polska to nasz wspólny kraj i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej budowę. Również reformy muszą dotyczyć wszystkich - tłumaczy przekaz spotu współpracownik premiera. I przekonuje, że gabinet Donalda Tuska jako pierwszy, mimo protestów, konsekwentnie porządkuje system emerytalny.

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej"

Rosja szykuje się do wojny Iran-USA. Cel: zdobycie Kaukazu Płd. >>

DOSTĘP PREMIUM