Popękał łącznik A2. Drogowcy: Nie przetrzyma zimy

PRZEGLĄD PRASY: Łącznik z autostradą A2 przy granicy z Niemcami popękał siedem miesięcy po remoncie, który kosztował blisko 17 milionów złotych - ujawnia ?Dziennik Gazeta Prawna?. Na mniej niż 50 dni przed Euro 2012 mamy kolejną drogową kompromitację - czytamy w gazecie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła ponad kilometrowy odcinek krajowej "dwójki" od węzła drogowego Świecko do granicy 30 września ubiegłego roku. Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", w nowej nawierzchni po roku pojawiły się pęknięcia i wykruszenia. Drogowcy boją się, że trasa nie przetrzyma najbliższej zimy.

W 2013 roku niezbędny może być remont. Tymczasem Anna Jakubowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze tłumaczy gazecie, że spękania, które wystąpiły na tym odcinku, nie sa usterkami. Twierdzi, że to spodziewany efekt zastosowanego rozwiązania technologicznego. - Poza tym nie wpływają negatywnie na jakość nawierzchni oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy - zastrzega Anna Jakubowska.

"Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśnia, że łącznik będący częścią korytarza A2 z Polski do Niemiec został wyremontowany w technologii white-topping (tzw. białej nakładki) za 16 milionów 800 tysięcy złotych. Metoda zakłada zastosowanie konwencjonalnej nakładki z betonu na starą nawierzchnię asfaltową.

"Jarosław Kaczyński kapitalizuje ludzki gniew. To bardzo niebezpieczne" >>>

TOK FM PREMIUM