Poseł PO skutecznie zamroził liberalne projekty ws. in vitro

Skuteczni konserwatyści z PO. Posłowi Jackowi Żalkowi udało się zablokować prace nad liberalnymi projektami regulującymi zapłodnienie in vitro. Także nad tym firmowanym przez jego partyjną koleżankę - czytamy w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej?.

Konserwatywny poseł Żalek zasłynął ostatnio z pomysłu ustawy o klauzuli sumienia dla aptekarzy. Dzięki niej farmaceuci mogliby odmówić sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Wczoraj zablokował prace nad wniesionymi w listopadzie do Sejmu przez SLD i Ruch Palikota projektami uregulowania zapłodnienia in vitro.

Prawdopodobnie na długo. Poseł zgłosił bowiem wniosek, by przed decyzją, czy te projekty w ogóle mogą być w Sejmie procedowane, sprawdzić ich zgodność z konstytucją, a konkretnie z art. 38., gwarantującym ochronę życia. Nie wyjaśnił, który z elementów projektów miałby ochronę życia naruszać, ale można się domyślać, że chodzi o możliwość tworzenia i zamrażania zarodków zapasowych.

Sejmowa komisja ustawodawcza, do której marszałkini Sejmu Ewa Kopacz skierowała projekty do wstępnej oceny, poparła wniosek Żalka.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zielone niebo nad Moskwą w rocznicę Czarnobyla [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM