Pierwszy dzień weekendu - 3 osoby zginęły w wypadkach

103 wypadki, w których zginęły trzy osoby, i ponad 400 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - to bilans pierwszego dnia długiego weekendu na polskich drogach. Policja apeluje o ostrożność.

Na trasach wylotowych z dużych miast i w szczególnie niebezpiecznych punktach należy liczyć się z intensywniejszymi kontrolami policji. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski powiedział, że na drogach pracuje dziś kilka tysięcy funkcjonariuszy- wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt do rejestrowania wykroczeń drogowych.

Tak będzie przez cały najbliższy tydzień, aż do następnej niedzieli. W majowy długi weekend wszędzie tam, gdzie jeżdżą ciężarówki i autokary, mogą się też pojawić inspektorzy transportu drogowego.

Sprawdzą, czy konkretny pojazd ciężarowy ma prawo danego dnia wolnego poruszać się po drodze, bo przewodzi na przykład żywe zwierzęta albo łatwo psujące się produkty. Inspektorzy skontrolują też sprawność autokarów i busów przewożących pasażerów oraz trzeźwość ich kierowców.

Policja apeluje o ostrożność i trzeźwość nie tylko do kierowców samochodów i motocykli, ale także do rowerzystów, którym dość często zdarza się jechać rowerem po piwie - średnio na dziesięciu zatrzymywanych nietrzeźwych kierowców czterej to rowerzyści.

Pierwsza połowa długiego weekendu świetna, potem pogoda się zepsuje >>

DOSTĘP PREMIUM