Pusta zakopianka, ceny noclegów spadają - początek majówki pod Tatrami

Jak co roku Zakopane oczekiwało najazdu turystów na majowy odpoczynek. Mimo pięknej pogody i fantastycznych warunków narciarskich na Kasprowym Wierchu na zakopiańskim deptaku nie widać wielu wypoczywających turystów.

Taka sama sytuacja jest na popularnej zakopiance, gdzie ruch odbywa się bez większych utrudnień. Droga przeważnie jest pusta. Oferujący wolne pokoje przy drodze podkreślają, że jeszcze tak słabego ruchu na początku majówki nie widzieli. Wiele kwater oczekuje na gości, a pokój z łazienką w dobrej lokalizacji można znaleźć już od 30 złotych.

Pierwszy dzień majówki na tatrzańskich szlakach upłynął bez wypadków. W niektórych miejscach na szlakach można natknąć się na zalegający lód. Tatrzańskie doliny kuszą pięknem krokusów, jednak w wyższych partiach Tatr szlaki są oblodzone i niebezpieczne. Bez specjalistycznego sprzętu do turystyki zimowej lepiej nie wybierać się powyżej schronisk.

Pierwszy bilans

103 wypadki, w których zginęły trzy osoby, i ponad 400 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących - to bilans pierwszego dnia długiego weekendu na polskich drogach. Policja apeluje o to, aby mimo pięknej pogody kierowcy jechali ostrożnie. Na trasach wylotowych z dużych miast i w szczególnie niebezpiecznych punktach należy liczyć się z intensywniejszymi kontrolami policji.

Pierwsza połowa długiego weekendu świetna, potem pogoda się zepsuje >>

TOK FM PREMIUM