Kampania społeczna po polsku? Pitera i Piekarska uczą, jak przejść po pasach [WIDEO]

?Czerwone - Stój, Zielone - Idź! To takie proste!? - to główne przesłanie kampanii społecznej skierowanej do pieszych, którą przygotował Zarząd Dróg Miejskich. Politycy i osoby znane z TV przypominają podstawowe zasady przechodzenia po pasach i zachowania się przy sygnalizatorze świetlnym.

ZDM podczas warszawskiego Pikniku Drogowego, który miał uświadomić kierowcom i pieszym zagrożenia występujące na drodze, rozpoczął kampanię społeczną skierowaną właśnie do pieszych pod hasłem "Czerwone - Stój, Zielone - Idź! To takie proste!".

W jednym z serii spotów wystąpiły razem była posłanka SLD Katarzyna Piekarska oraz posłanka PO Julia Pitera. Panie bardzo wyraziście tłumaczą nam, jak mamy prawidłowo odczytać wskazania sygnalizatora. Najpierw światło czerwone i tu Katarzyna Piekarska wyjaśnia: - Czerwone - stój! Za chwilę Julia Pitera z uśmiechem mówi: - Zielone - idź! Wreszcie koniec i czas na podsumowanie. - To takie proste! - recytują.

 

Taki sam przekaz powtarzany jest w kolejnych spotach z udziałem m.in. Agnieszki Rylik, Macieja Orłosia, Grażyny Wolszczak, Radosława Majdana i wielu innych znanych osób.

Katastrofy nie ma jak w przypadku słynnego już "zboczeńca" - spotu promującego Warszawę przed i w trakcie Euro 2012. Wideoklip z uciekającą dziewczyną i goniącym ją chłopakiem w ciągu kilku godzin stał się hitem w portalach społecznościowych.

Zobacz wideo

Okazuje się jednak, że są też tacy, którym to dobrze wychodzi. Tak się stało na warszawskiej Białołęce, gdzie dzięki pomocy miejscowego radnego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej udało się nakręcić naprawdę dobrą kampanię społeczną promującą ekologię. W klipie, który bardzo dobrze ocenili internauci, kilku gangsterów uczy nas, na czym polega właściwa segregacja śmieci. Spot przypomina fragment sensacyjnego filmu utrzymanego w konwencji produkcji Quentina Tarantino.

 

Pierwsza połowa długiego weekendu świetna, potem pogoda się zepsuje >>

DOSTĘP PREMIUM