Portal informacyjny na Euro: Kieruje kibiców na nieistniejącą autostradę i rozkopaną "gierkówkę"

Wg ekspertów, na Euro 2012 autostrada A2 nie będzie przejezdna. Tymczasem z najważniejszego portalu dla zagranicznych kibiców PolishGuide2012.pl można się dowiedzieć, że jest ona zalecaną trasą z Poznania do Warszawy - informuje portal tvp.info.pl. Portal kieruje też kibiców na rozkopaną "gierkówkę", na której już teraz stoi się w kilometrowych korkach

Portal Polish Guide został uruchomiony w ubiegłym roku i ma być podczas Euro 2012 głównym źródłem informacji o naszym kraju dla zagranicznych kibiców - informuje tvp.info.pl . Jest dostępny w sześciu językach. Jednym z najważniejszych elementów portalu są informacje na temat transportu. Tu zagranicznych turystów czekają jednak niespodzianki.

Z portalu wynika, że z Warszawy do Poznania będzie można dojechać autostradą A2 i to w czasie od 3 do 3,5 godziny. Portal nie wspomina, że autostrada jest wciąż w budowie i zdaniem ekspertów podczas mistrzostw może nie być nawet przejezdna.

Równie optymistyczny czas przejazdu Polish Guide podaje na trasie Warszawa - Wrocław. Podróż ma trwać od 4 do 4,5 godzin.

Jednak portal kieruje kibiców na remontowaną "gierkówkę" i obecnie taki czas zajmuje podróż z Warszawy do położonego w połowie drogi Piotrkowa Trybunalskiego. Realny czas dojazdu do Wrocławia, to ok. 7-8 godz.

Skąd takie informacje w portalu? - Rekomendowane trasy przejazdu między miastami uwzględniają najbardziej optymalne i najszybsze szlaki komunikacyjne. W przypadku drogi z Poznania do Warszawy jest to autostrada A2, gdyż nie ma obecnie oficjalnych informacji ze strony GDDKiA dotyczących nieuzyskania przejezdności na czas Euro 2012 na odcinku Stryków - Konotopa. W momencie kiedy opublikowane zostaną plany obsługi transportowej turnieju wraz z rekomendowanymi trasami przejazdu, serwis Polish Guide zostanie zaktualizowany o takie informacje - tłumaczy tvp.inf.pl Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji w spółce PL.2012, która uruchomiła portal.

Portal podaje też bardzo optymistyczne czasy dojazdów do miast gospodarzy Euro 2012.

Trasa Gdańsk - Warszawa, to 4 godz. i 40 min., Warszawa - Poznań (3 godz. 30 min - 3 godz.), Warszawa - Wrocław (4 godz.), Poznań - Gdańsk (4 godz. 10 min.) i ciekawostka Wrocław - Gdańsk (6 godz. 30 min)!

"Porażka", "Z jajem", "Ludzie głosowali dla beki" - oceniacie "Koko Euro Spoko" [WIDEO]

DOSTĘP PREMIUM