Kapliczka antyatomowa stanęła w Gąskach. Napis na krzyżu: "Boże chroń od atomu"

Kapliczka z figurą Matki Boskiej oraz krzyżem, na którym widnieje napis "Boże chroń od atomu", została odsłonięta przez mieszkańców Gąsek w województwie zachodniopomorskim. To kolejny protest przeciwko budowie w tym regionie elektrowni atomowej - informuje serwis "Głosu Koszalińskiego" gk24.pl.

Uroczysta procesja przeszła z kaplicy polowej w Gąskach na działkę, gdzie stoi nowo wybudowana kapliczka. Jest to ta sama działka, na której planowana jest budowa elektrowni atomowej. Na zdjęciach zamieszczonych przez "Głos Koszaliński" widać osoby niosące transparenty z napisami "Stop atom" oraz "Nie dla atomów w Gąskach". Wśród przeciwników uczestniczących w procesji znajdują się m.in. motocykliści ubrani w skóry oraz starsze kobiety. Na krzyżu, na którym umieszczono figurę Matki Boskiej, widnieje napis "Boże chroń od atomu".

Procesja oraz kapliczka to niejedyna inicjatywa mająca na celu powstrzymanie niechcianej budowy. Przeciwnicy elektrowni mieszkający w Gąskach i okolicach posiadają także swój profil na Facebooku. Na "Gąskobylu" zamieszczony był m.in. plakat nawołujący do uczestniczenia w procesji i uroczystym odsłonięciu kapliczki.

Czytaj więcej i zobacz wszystkie zdjęcia na www.gk24.pl

DOSTĘP PREMIUM