Prom uderzył w suwnicę portu w Gdyni. Dźwig zawalił się. Trzy osoby ranne

Prom pasażerski ?Stena Spirit? linii Stena Line ze 120 osobami na pokładzie uderzył w suwnicę w terminalu kontenerowym w Gdyni. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Statek musiał zawrócić do portu. Rannych odwieziono do szpitali, nie wiadomo, jaki jest ich stan.

- Prom wychodził z portu pasażerskiego w Gdyni około godziny 8.45. Po drodze na pełne morze mijał jeszcze terminal kontenerowy. W trakcie mijania terminalu doszło do kolizji z suwnicą - relacjonowała w TVN24 Dagmara Łuczka z Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT). - Suwnica zawaliła się właśnie w wyniku uderzenia promu - dodała.

Nie wiadomo, w jakim stanie są ranni

Według rzeczniczki BCT ranni to pracownicy techniczni terminalu. Pierwsza wersja wydarzeń zakłada, że najprawdopodobniej po prostu przebywali w pobliżu suwnicy i gdy ta zawaliła się, kontenery i elementy techniczne spadły prosto na nich. - Zostali przewiezieni do szpitala, ale na razie nie wiadomo, w jakim są stanie - powiedziała w TVN24 rzeczniczka BCT.

Prom, który uszkodził suwnicę, decyzją kapitana zawrócił do portu. Pasażerowie czekają na decyzję o tym, czy i na jakim statku wypłyną wreszcie w morze. Trwa sprawdzanie, czy prom może płynąć dalej do portu przeznaczenia - szwedzkiej Karlskrony. Przedstawiciele Steny Line czekają na eksperta, który oceni czy zniszczenia promu są duże - informuje portal Trójmiasto.pl .

Prom uszkodził kadłub. Nie wiadomo, kiedy popłynie dalej

Nadal nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku. Wiadomo, że "Stena Spirit" uderzył w nabrzeże górną częścią kadłuba i uszkodził ją. Trójmiasto.pl pisze, że jedną z przyczyn mógł być to silny wiatr, który wieje dziś w Gdyni. Tymczasem wyjście z gdyńskiego terminalu jest wąskie i wymaga precyzyjnych manewrów.

"Stena Spirit" ma 175 m. długości i 30 m. szerokości. Pływa na trasie Gdynia - Karlskrona od połowy 2011. Ma 175 m długości i 30 m szerokości, a w jego potężnym kadłubie zmieści się 700 samochodów osobowych i 1,7 tys. pasażerów. Do dyspozycji pasażerów są 493 kabiny, w tym dwupokojowe dla vipów. Bliźniaczą jednostką "Spirita" jest "Stena Vision".

Grand Press Photo [ZOBACZ NAJLEPSZE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM