Atak hakerów na stronę z wynikami matur. Wulgarne zdjęcia i filmy

Hakerzy włamali się na stronę internetową Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - zaalarmował Alert24 Józef, nauczyciel z Lublina. Komputerowi włamywacze umieścili film, w którym mężczyzna pełną wulgaryzmów tyradą ośmiesza polski system szkolnictwa średniego i wyższego. Dodali też zdjęcia i wideo obrażające papieża Jana Pawła II.

"Nastąpił atak hakerów na stronę CKE, jest pełna wulgaryzmów, obscenicznych filmów i zdjęć" - powiedział dla Alertu24 Józef z Lublina, nauczyciel, który zauważył włamanie.

"Newsy zostały podmienione na filmy, w tym filmy obrażające papieża Jana Pawła II, w działach przetargi czy archiwum można znaleźć obrazy obrażające również papieża" - precyzował użytkownik roladka_z_przyszlosci. O włamaniu na stronę CKE informował też użytkownik jpIIgmd.

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wita gości zdaniem "I co, glupie smiecie, mysleliscie, ze te wasze maturki bedziecie sobie normalnie bez konsekwencji dawac?" (pisownia oryginalna - M.G.). Hakerzy nie zapomnieli o podpisie: "Hacked by Fir3 & Polish Underground & Devilteam. n00bzerz! http://devilteam.pl/". Część filmów, o których alarmowali Alert24 internauci, została już usunięta ze strony, ale nie z serwisu YouTube.

Hakerzy kpią z matur i szkalują Jana Pawła II

Pierwszy film to ponaddwuminutowa tyrada wygłoszona przez młodego mężczyznę jedzącego z miski bliżej nieokreśloną papkę. Chłopak, którego twarzy kamera nie pokazuje, podaje przykład absolwenta fizyki, którego poznał, gdy ten pracował przy budowie domu. To dla bohatera filmu jeden z dowodów na to, że polski system edukacji nie jest doskonały - co wyraża następnie w dość nieparlamentarnych słowach. Cel ataku jest jasny - ośmieszyć polskie matury i studia na stronie z wynikami egzaminów maturalnych.

Ale później przekaz się zmienia. Kolejny film to już fotomontaż z wklejonymi zdjęciami twarzy papieża. Poszczególne podstrony serwisu CKE przez kilka godzin były pełne obscenicznych fotomontaży i przekraczających granice dobrego smaku i przyzwoitości filmów i zdjęć szkalujących Jana Pawła II. Wśród nich zdjęcie opatrzone hasłem "Demon, pedofil, sługa szatana" jest jednym z mniej obraźliwych. Administratorzy strony powoli usuwają skutki ataku.

Tusk podróżuje po Polsce pociągiem. A Twitter z niego szydzi >>

TOK FM PREMIUM