Integracja bez alkoholu? Ośrodki szkoleniowe sprzedają alkohol wbrew prawu

PRZEGLĄD PRASY. Ośrodki szkoleniowo-integracyjne sprzedają alkohol wbrew przepisom prawnym - ustalił dzisiejszy ?Dziennik Gazeta Prawna?. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości zabrania handlu mocnym alkoholem w tego typu ośrodkach.

"DGP" zajął się sprawą po tym, jak czytelnik powiadomił redakcję o przetargu organizowanym przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, w którym szkoła chciała kupić 2040 l piwa, 2254 l wina oraz 1073 l mocniejszych trunków. Okazało się, że cały zakup przeznaczony jest do baru i restauracji w ośrodku szkoleniowym prowadzonym przez szkołę. - Przeanalizowaliśmy ten problem z radcami prawnymi. Nie ma wątpliwości, że ustawodawca zabrania ośrodkom szkoleniowym sprzedaży alkoholu - mówi Marek Sękowicz z KSSiP. Dodaje, że przetarg został już unieważniony.

Przedstawiciele branży nie ukrywają, że jeśli prawo się nie zmieni, to będą je obchodzić np. przez zmianę nazwy ośrodka. Wartość rynku szkoleniowego w Polsce szacuje się na 4 mld zł, z czego część pochodzi ze sprzedaży alkoholu.

Czytaj więcej o sprzedaży alkoholu w ośrodkach szkoleniowych w dzisiejszym "Dziennik Gazeta Prawna"

Komorowski, Obama, Merkel. Szczyt NATO w Chicago [ZDJĘCIA] >>

alkohol, prawo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM