"Honor Polski, w rękach kibiców. Możemy najeść się wstydu na całą Europę"

Euro 2012 papierkiem lakmusowym tolerancji Polaków. Rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz w rozmowie z reporterem TOK FM zaapelowała do wszystkich kibiców o przyjazne zachowania wobec wszystkich przyjezdnych, bez względu na kolor skóry, kraj pochodzenia czy wyznawaną religię

- Zwracam się do kibiców. Proszę państwa, honor naszego kraju jest w państwa rękach. Możemy mieć najpiękniejsze autostrady, najpiękniejsze stadiony, jeżeli zdarzą się zachowania poniżające, lżące z powodu pochodzenia, rasy czy koloru skóry, na naszych pięknych nowych stadionach najemy się wstydu na całą Europę, bardzo proszę, byśmy na to zwrócili uwagę - zaapelowała prof. Lipowicz.

RPO zwraca uwagę na to, jak bardzo zachowanie kibiców podczas mistrzostw w Niemczech przyczyniło się do zmiany postrzegania tego kraju - mimo wielu wcześniejszych rasistowskich incydentów właśnie dzięki zachowaniu kibiców w czasie mistrzostw udało się ten obraz zmienić. - Niemcy urosły do rangi kraju przyjaznego ludziom obcym i przyjezdnym. Nie możemy powiedzieć, że to policja ma załatwić, państwo ma załatwić, ja zwracam się do kibiców - skwitowała.

Fei: 4-tonowe "monety", które nigdy nie traciły na wartości [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM