"Trzeba zalegalizować prostytucję". Tak uważa 90 proc. z was [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy prostytucja w Polsce powinna być legalna. Aż 90 proc. wszystkich uczestników sondy odpowiedziało, że owszem. Według nich poprawiłoby to sytuację prostytutek albo przynajmniej skończyłoby z zakłamaniem społecznym.

Przed Euro 2012 znów rozgorzała dyskusja na temat legalizacji prostytucji . Krytycy międzynarodowej imprezy mówią, że przy jej okazji. Stąd pojawił się pomysł uznania prostytucji za zawód.

Zapytaliśmy o to czytelników Gazeta.pl i zdecydowana większość uznała, że to dobry pomysł. 67 proc., czyli 5303 uczestników sondy, odpowiedziało, że skoro prostytucja "jest faktem społecznym, to skończmy z zakłamaniem". Kolejne 23 proc., czy 1823 osoby, przyznało z kolei, że legalizacja "poprawi sytuację prostytutek".

Tylko 6 proc. - 504 czytelników portalu - odpowiedziało, że "to ani nie zmniejszy skali patologii, ani nie ograniczy handlu kobietami". Tymczasem 3 proc. uznało, że legalizacja zawodu prostytutki to nie jest dobry pomysł, bo "jesteśmy katolickim krajem", a "prostytucja jest grzechem".

Zdania w tej sprawie nie miał 1 proc. głosujących, czyli 109 osób. W sumie do godz. 7.15 swój głos oddało 7945 użytkowników Gazeta.pl.

Czy prostytucja powinna być legalną pracą? GŁOSUJ! >>

Bójka w ukraińskim parlamencie - opozycja rzuciła się na rządzących [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM