Zderzenie autokaru z autem osobowym. 23 rannych, jedna ofiara

Tragiczny wypadek w Jasienicy w powiecie sandomierskim na drodze krajowej nr 9. Autokar wycieczkowy wypadł z trasy po zderzeniu z osobowym vw bora. 23 pasażerów zostało rannych, kierowca auta osobowego zginął na miejscu. Droga jest zablokowana, na miejscu pracują straż pożarna i policja.

Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Jasienica w gminie Łoniów (powiat sandomierski w województwie świętokrzyskim). Jadący ruchliwą drogą krajową nr 9 turystyczny autokar na zachodniopomorskich numerach zderzył się z osobowym volkswagenem bora - poinformował Radio TOK FM st. kpt. Bogusław Karbowniczek ze świętokrzyskiej straży pożarnej.

Jedna ofiara, dziesięcioro rannych

Na miejscu zginął kierowca osobowego auta - potwierdził w TVN24 kpt. Karbowniczek. Rannych zostało23 turystów - pasażerów autokaru. 17 trafiło do szpitala w Sandomierzu, a sześć do lecznicy w Tarnobrzegu. Według rzecznika policji obrażenia, jakich doznali poszkodowani, nie zagrażają ich życiu. Pozostałym pasażerom wójt gminy Łoniów zapewnił pomoc.

Autokarem jechało 46 pasażerów i dwóch kierowców. Są to osoby dorosłe z województwa zachodniopomorskiego, członkowie Ludowego Zespołu Sportowego. Wracali z Bieszczad do Szczecina. Mieli nocować w Sulejowie.

Nie wiadomo jeszcze, jaki był dokładny przebieg wypadku i jego przyczyny. Straż pożarna usuwa skutki wypadku, na miejscu pracuje też policja. Droga nr 9 z Radomia do Rzeszowa jest na razie zablokowana.

Policja w Sandomierzu uruchomiła infolinię dla krewnych osób poszkodowanych pod numerami: 15-833-43-05 lub 797-317-397.

Czerwona Planeta o zmierzchu, krater, cień łazika i meteoryt [ZDJĘCIA Z MARSA]>>

DOSTĘP PREMIUM