Zderzenie pociągów na peronie w Ostrowie Wielkopolskim. Cztery osoby ranne

Pociąg towarowy uderzył nad ranem w tył pociągu osobowego. Do wypadku doszło o godz. 4.36 w Ostrowie Wielkopolskim. Cztery osoby są ranne.

Do zdarzenia doszło na peronie trzecim dworca kolejowego w Ostrowie Wielkopolskim. Jadący w stronę Poznania pociąg towarowy przejechał semafor wjazdowy, który pokazywał czerwone światło, i w efekcie wjechał w tył pociągu osobowego, który stał na peronie.

Na szczęście w żadnym z pociągów nie było pasażerów - skład osobowy relacji Ostrów - Wrocław był dopiero podstawiany. - Ucierpiały za to cztery osoby z obsługi pociągów: kierowca i konduktor z osobowego oraz kierowca i mechanik z pociągu towarowego - mówi TOK FM rzecznik policji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Ze wstępnych ustaleń wiemy, że nie są to obrażenia ciężkie - dodaje.

Jak mówi rzecznik, na dworcu kolejowym wyłączono z ruchu peron, na którym doszło do wypadku. Na samym szlaku kolejowym utrudnień nie ma. Na miejscu działa specjalna komisja, która ma ustalić przyczyny wypadku.

W tym tygodniu to już drugie zderzenie pociągów. W środę czołowo zderzyły się dwa podmiejskie składy na warszawskiej Pradze.

Bójka w ukraińskim parlamencie - opozycja rzuciła się na rządzących [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM