PiS chce odebrać firmom domeny. "Są symbolami narodowymi jak flaga i hymn"

PRZEGLĄD PRASY. Posłowie PiS chcą, żeby domeny internetowe Polska.pl i Rzeczpospolita.pl były symbolami narodowymi - pisze dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna". Złożyli już projekt nowelizacji, według której domeny narodowe miałyby zostać odebrane firmom i oddane pod prezydencką kuratelę.

Projekt, który złożyli posłowie, zakłada także objęcie specjalnym statusem domen zagranicznych, które są odpowiednikami Polska.pl i Rzeczpospolita.pl. Łącznie chodzi o kilkadziesiąt adresów. Firmy będą miały pół roku na ich przekazanie.

"I tu jest najpoważniejszy grzech tego pomysłu: w imię bliżej nieokreślonej ochrony wizerunku Polski postulowane jest łamanie wolności obrotu gospodarczego" - mów mec. Ireneusz Matusiak, prezes polubownego sądu ds. domen działającego przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Dodaje, że oczywiste jest, że autorom nowelizacji chodzi głównie o Agorę (wydawcę "Gazety Wyborczej" i Gazeta.pl). To Agora jest dzierżawcą adresów, na którym posłom zależy najbardziej i które mają uzyskać status symboli narodowych.

Czytaj cały artykuł w "Dziennik Gazeta Prawna"

Bójka w ukraińskim parlamencie - opozycja rzuciła się na rządzących [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM