Trzeba zakazać uboju rytualnego. Tak uważa 76 proc. z Was [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy powinno się zakazać ubojów rytualnych, które organizacje ekologiczne nazywają okrutnymi. Do godz. 16.10 ponad trzy czwarte z Was odpowiedziało na to pytanie twierdząco, uznając, że skoro zezwala się na okrucieństwo z powodu religii, to dlaczego też nie z innych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Marka Sawickiego. Minister rolnictwa miał zezwolić na ubój rytualny bez ogłuszania, co jest niezgodne z Ustawą o ochronie zwierząt. Zawiadomienie do prokuratury skierowała m.in. Polska Fundacja Ochrony Zwierząt.

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy powinno się zakazać uboju rytualnego, bo - jak twierdzą organizacje ekologiczne - taki ubój jest okrutny. Aż 76 proc. - albo 3796 osób, które wzięły udział w naszej sondzie - uznało, że taki zakaz powinien zostać wprowadzony, bo "jeśli zezwalamy na okrucieństwo z powodu religii, to dlaczego nie z innych powodów?".

657 czytelników Gazeta.pl, czyli 13 proc. wszystkich głosujących, nie zgadza się z tym, bo wiara jest wystarczającym powodem, "dla którego powinno się robić takie wyjątki". Jeszcze inaczej uważa pozostałe 11 proc., czyli 568 głosujących, którzy są za zakazaniem rytualnych ubojów, ale tylko pod warunkiem, że "ekolodzy dostarczą ekspertyz, że zwierzęta przy tym bardziej cierpią".

Do godz. 16.10 w naszej sondzie udział wzięło w sumie 5021 osób.

Czy powinno się zakazać uboju rytualnego? GŁOSUJ >>

Lady Gaga odwołuje koncert w Indonezji. Radykałowie triumfują >>

DOSTĘP PREMIUM